BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Versmės“ karnavalas 2009

elektrėnai 2009-12-29

Vakar galų gale įvyko ilgai lauktas „Versmės“ karnavalas.
Turiu pripažinti, šiek tiek nuvylė. Kodėl? Užmigusi publika. Sėdi, sėdi, šiek tiek paploja. Prisiminus praeitus metus, kai visa salė ošė ir šėlo, dar net nepradėjus pasirodymo, šie metai lyg negatyvas 2008 metų karnavalui.
Sunervino ir tai, kad buvo aiškiai sakyta: NEVAIDINANTYS NEBUS ĮLEIDŽIAMI, tačiau salėje buvo net ir ne vietinių, arba tokių, kurie mokyklą baigė dar….ooo, dieve. Tikrai senai. Na, žodžiu. Betvarkė. Mokytoja parekė, parekė ant tų, kurie nevaidino ir tiek.
Pasirodymai geri, man patiko:) Juokingi ir puikūs:) O štai čia keletą nuotraukų:


Vienos klasės „Talentų“ pasirodymas. Buvo viskas puiku ir gerai, tik nelabai norėjosi ploti ir juoktis iš invalidų. Juk, vis dėl to, nėra taip jau ir humaniška.

Tos pačios klasės pasirodymas. Pavarė, gauna tašką už tokius statinius:)

Kažkuri klasė vaidino „Šok su manimi“. Gauna didžiulį tašką už Valinskienės parodiją:DDDD

Daugiau nuotraukų neįamžinau, nepykit:) O gal kaip tik kai kurie džiaugias:D

Rodyk draugams

Elektrėnų knygų tvirtovės

elektrėnai 2009-12-26

Esu žmogus, skaitantis daugybę knygų: kažkada varčiau Hario Poterio sagos puslapius, vėliau kitos fantastikos žanrų tomus, tuomet pamėgau detektyvus ir romanus. Manau ne aš vienas savo mieste, Elektrėnuose, esu mėgėjas vartyti puslapius, ieškoti naujų autorių, naujų veikalų. Kad ir kaip į dabartinį mūsų gyvenimą vis labiau ima brautis skaitmeninė revoliucija, televizijos vergovė ir filmų, bei didžiųjų ekranų karta – knyga kažkam vis tiek yra svarbu, reikšminga ir reikalinga.

Elektrėnai – miestas, kuris, deja, skaitantiems knygas negali pasiūlyti nieko gero. Taip, mes turime knygyną. Taip, tame knygyne yra tam tikras (labai mažas) prekių pasirinkimas. Ir mes dar turėtume džiaugtis, kad bent tokį turime. Tačiau, ar neatrodo, kad esančioje „Maximos“ parduotuvėje knygų pasiūla yra daug geresnė, kadangi nauji kūriniai atvežami dažniau? Man taip atrodo.

ELEKTRĖNAMS TRŪKSTA KNYGYNO. Čia bus tvirta mano nuomonė ir taškas. Mūsų dabartinis knygynas yra lyg pūvantis kelmas, kuris ir vietą be reikalo užima, bet ir kurį pašalinti sunku. Vadinasi kelmo nejudinsime ir paliksime vietoje, tegu pasirūpina kas nori. Knygynas turi itin mažą knygų asortimentą, jame viskas sugrūsta, sukišta, kad vos prasibrausi. Jokio fotelio, jokio jaukumo, tam, kad išsirinktum sau deramą knygą. Jei kažkas man dabar pasakys, jog tame knygyne visko užtenka, aš savo paprieštaravimus dar kartą užginsiu net ir kito žmogaus klausimu, kuris buvo pateiktas Elektrėnų savivaldybės puslapyje:

Laba diena. Noreciau suzinoti, kam pavaldus Elektrenu knygynas. noreciau pasiguosti tuo, kad knygyne beveik niekada nebuna, reikiamu knygu Rugsejo 1-ajai, ir reikia vaziuoti i Kaisiadorys, kur visada rasi ko reikia. Maza to nusipirkes ne ta vadoveli, bandziau pakeisti,(pirkimo cekis buvo) jau nekalbu apie pinigu grazinima, su manim net i kalbas nesileido.
ATSAKYMAS: Knygynas pavaldus Elektrėnų savivaldybės tarybai. Informacija dėl knygų trūkumo perduoda direktorei. Pateikus čekį ir prekę, Jums bus grąžinti pinigai arba pakeista prekė.

Nekalbėsiu apie tą krizę, nes ji čia nėra kalta. Metų iki krizės buvo daugybė, kada jau minėta Elektrėnų savivaldybės taryba, galėjo imtis reikalingų veiksmų: keisti knygyną, tvarkyti jį, galbūt, statyti naują, o tą nugriauti – nežinau, aš nematau jų pinigų ir biudžeto, todėl nežinau, ką ten suregzti būtų galima. Šis klausimas buvo parašytas 2006 metais. Nuo to laiko niekas nepasikeitė į gerą. Atvirkščiai – situacija pablogėjo, nes pastatas sensta.


Štai tokio knygyno (nuotrauka aukščiau) norėtųsi savo mieste, ar bent jau panašaus.

„Elektrėnų Žinios“ (beje, jos buvo užsiminusios apie mano šį blog‘ą, todėl labai dėkoju už tai, kad pastebėjote mane), rašė apie kažkada galimą šio knygyno bankrotą, ar panašiai, tiksliai nepamenu. Kodėl negalima Elektrėnuose parduoti žemės, vietos, patalpas (KĄ NORS!) normaliam knygynų tinklui, kaip „Vaga“, „Baltos Lankos“ ir t.t.. Jeigu jau mažesnio mąsto Lietuvos įmonės surizikavo ir atidarė savo tinklą šiame mieste, nemanau, kad pabūgs ir šios. Ir nemanau, kad kalti būtent tie didieji knygynai, o…jie norėtų turėti čia savo filialą, Elektrėnai nėra kažkokia visiška utopija ar provincija, turim minusų, bet turim ir pliusų – manau daug kas pirktų tas knygas ir jas skaitytų. O ką jau kalbėti apie apsipirkimus prieš mokslo metus? Ir kaip minėta buvo klausime, reikia važinėti, trintis, daužytis nežinia į kuriuos miestelius, kad kažkokiai mokytojai, gautum tas pratybas!

Išvadoje pasakysiu taip: čia mano nuomonė, galbūt, nepritarsite jai, tačiau dauguma pritaria ir mąsto panašiai. O juk esmė paprasta: tokie dalykai atsiliepia mokslui, švietimui, kultūrai ir visiems mums.

Rodyk draugams

Savaitės laiškas (3)

Savaitė 2009-12-20

Savaitės naujiena
SNIEGAS! Pagaliau pasijuto tikra žiema Lietuvoje. Šalta, sniegas, pusnys ir… daug kakakučių:DDD ^.^

Savaitės fiasko
Taip save gyrė, taip save mylėjo, kad ir gavo pliūchą už tai. Kalbu apie FHM.LT. Nieko nesakau, žurnalas geras (neblogas), viskas čia ok. Tačiau prieš daugiau nei metus jie pravėrė FHM.LT tinklapio duris su nauju dizainu, kaip patys sakė: europinio standarto, visko daug, viskas gerai ir t.t… Svetainė buvo nebloga, tačiau kuo toliau, tuo naujienos buvo pildomos vis rečiau, o dabar galų gale užėję rasit tik prenumeratos skiltį. Ar krizė, aš kas, aš nežinau.

Savaitės dainaKažkuo graži, įdomi ir kitokia:)

Savaitės klipas:
Visiems, turbūt, girdėta daina ir matytas klipas:)Savaitės filmas

Šerlokas Holmsas sugrįžo ir šį kartą su trenksmu:) Bus įdomu pažiūrėti, kaip po ilgos pertraukos šiam legendiniam personažui pasisekė nustebinti žiūrovus. O šiaip manau tikrai neblogas filmas ir verta tokį pamatyti:)

Rodyk draugams

Elektrėnų Kalėdinės kronikos

elektrėnai 2009-12-16

Šiais metais visi kaip zuikiai išsigandę, tik vieną ir kartoja: Nebus Kalėdų, nebus, Elektrėnuose! Siaubas, pamaniau. Kaip gali nebūti Kalėdų?
O pasirodo visa esmė per miestą pasklidusiame gande, jog šiais metais mūsų miestas gali neišvysti Kalėdinės miesto eglės. Pirma mintis šovusi į galvą buvo: KAIMAS! Nu jei jau eglutės neturėsim, tai kaip čia nesikeikus.
Supratau, kad nieko nebus, su mūsų liaudim - reikia šnekėti rimtai su valdžia. Ir nupėdinęs su savo akim į Elektrėnų savivaldybės puslapį, paklausiau: Tai ar bus toji eglė?

Kada Elektrėnuose bus įžiebta eglė?

2009-12-18 17 val. VšĮ Elektrėnų kultūros centre vyks respublikinis vaikų, jaunimo dainos ir šokio festivalis, kuriam pasibaigus, miesto aikštėje bus įžiebta Kalėdų eglė.

Ir ta visi zuikiai sušuko UUUURAAAA! Vis dėl to, Kalėdinė eglė mieste - bus! Ir iš tiesų, po kelių dienų praeidamas pro tą eglę pamačiau, kaip jau žaislus kabina. Tik gaila, kad mūsų miesto Kalėdinis centras kaip visuomet bus baisus ir negražus. Mūsų savivaldybėje sėdintys, veikiausiai, neturi skonio ir nežino kaip tą eglutę papuošti, kaip būtų gražiau. Sumeta bet ką ant jos, lempas nutėškia (arba tinklą) ir džiaukities vaikai:) O juk gera miesto eglė nereiškia brangią eglę. Gražų, originalų ir įdomų dalyką visuomet galima sukurti ir su nedideliu finansavimu.


1. Elektrėnai puošiasi kaip sostinė - Eglė tinklo pavidalu.
2. Eglė tinklo pavidalu iš arti. Matyti nedegantys lempų lopai.
3. Daugelį metų, daugybę patyčių ir skausmo iškentėjusios šventinės juostos: nudažytos lemputės:) Per dešimt metų, Elektrėnai neįgijo naujos kalėdinės gatvių atributikos. (nebent tos snaigės prie IKI parduotuvės)

Sakysit, Arnoldai, bet vis geriau nei nieko! Kam mūsų miesteliui reikia kažko… OHO? O aš atsakysiu: na ir kas, kad Elektrėnai nėra jau toks didelis miestas, gyvena mūsų tik apie 15 tūkst., tačiau tai nereiškia, kad mums visiems reikia apsileisti ir gyventi toj pačioj nuotaikoj, tame pačiame vaizde. Reikia keistis, reikia naujovių, reikia kažko tokio, kas pralinksmintų, praskaidrintų dienas, o ne atneštų jau nusistovėjusią nuotaiką: o, štai ir vėl tos lempos kabančios gatvėse, puse nedega, pas kitą pusę beveik dažai nusivalę.
Ech, nu aišku. Krizė. Nieks tau čia nieko nedarys. Tačiau krizė juk nesitęs 10 metų ir prasidėjo ne prieš 10 metų. Vis dėl to, siūlau Elektrėnų savivaldybėj prieš Kalėdas įtraukti daugiau koncertų, daugiau pramogų. Kad ir koks, pavyzdžiui, KALĖDINIO PYRAGO KEPIMAS, ir keeeeepa visi:) Ir nebūtinai kalbu apie Kalėdas, yra daugybę švenčių.

KEISTIS, DARYTI, ORGANIZUOTI IR DALYVAUTI - štai kur geras planas! Merdėti ir pūti - visuomet liks laiko.

Rodyk draugams

Ir kas gi nenorėtų tokio vaiko?

kultūra 2009-12-13

…na nebent tie, kurie nemėgsta kitokių akių ir geltonos spalvos žmonių:) O šiaip, toks jaunas ir jau groja:) Fainas vaikas:) Įdomu, gal kada kai būsiu užaugęs, mano vaikai norės, kad nupirkčiau jiems bilietą į šio berniuko koncertą:DDD

Rodyk draugams

Tikras menas - Housas tarp vaistų

kultūra 2009-12-11

Šiandien aptikau internete žiauriai gražų piešinį. Talentas, žmogaus, kuris tai nutapė, neabejotinas ir stulbinantis. Kadangi pats žiūriu Housą, tai susidomėjau. Paveikslas žemiau:


Daugiau apie patį autorių: http://auroraink.deviantart.com/

Rodyk draugams

Savaitės laiškas (2)

Savaitė 2009-12-04

Savaitės citata:
„Gyvename tvarte, tai visi kiaulių gripu ir serga“. O jei interpretuojant pagal spaudą, tai: „Ačiū jums formacininkai, jog manot, kad neturim kur bapkių mesti, kaip tik dėl gripo…“

Savaitės daina:
Klipo dainos žodžiai labai stiprūs ir geri, kadangi pasakoma visiška tiesa. Verta susimąstyti prieš kalėdas, ar tikrai svarbiau turtai nei artimas žmogus? Šiais laikais dauguma pasakytų: turėsi turtų, turėsi ir žmonių.

Savaitės filmas:
Kino teatruose jo dar išvysti tikrai negalime, tačiau iš pradžių man juokingai pasirodę „Avataro“ mėlyno žmogeliukai ar gyviai, dabar sukėlė nemažą susidėmojėmą. Kritikai teigia, jog tai bus vienas iš stipriausių ne tik šių metų, tačiau visų laikų filmų. Didžiuliai efektai, 3D vaizdas ir dešimt metų kurtas Titaniko, Terminatoriau ir kitų filmo režisieriaus James Cameron filmas ĮSIKŪNIJMAS (Avatar).
Traileris žemiau.

kaskart pažiūrėjęs šį trailerį, net virpuliukus pajuntu nuo efektų:)

Savaitės žinia:
Dievas tikrai yra, nes jis klausosi daugelio balsų ir galų gale iš LNK dingo „Antanėlio Lietuva“ laida, kurioje netikrasis asilas, kalbino visuomenės bokštus. Jergutėliau, galvojau, kad LNK jau niekad nesusiprotės kokią klaidą padarė. Suprato tik tada, kai laidos reitingai visiškai smuko. Negražu taip sakyti, bet… ir gerai, kad nebus laidos!

Savaitės rekordas:
Galų gale po kelių mėnėsių pertraukos žodis/vardas D. Kedys spaudoje buvo paminėtas veikiausiai mažiau nei 30 kartų.

Rodyk draugams