BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visų pirma, tai įsivaizduokime, kad nėra jokios finansinės ir juo labiau - dvasinės krizės. Taip bus lengviau viską suprasti. Visų antra, kalbėsiu apie savo miestą, nors, deja, šis dalykas tinka beveik bet kuriam Lietuvos miestui. Jei dar konkrečiau, tai kiekvienam „sovietinės kultūros“ paragavusiam miestui.

Elektrėnai.

štai toks mano miestas. Susipažinkite. Jis kiek didesnis, čia nukirsti kraštai, nesimato dar pusės namo kažkur. Na, bet ne esmė. Šiaip mano miestas yra visai gražus. Na taip, jis neturi senamiesčio, neturi tikros miesto aikštės (teoriškai yra). Tačiau tikrai turime kelis kitokios/originalios architektūros pastatus (bažnyčia, kultūros centras, čiuožykla).

Prieš pradėdamas kalbėti savo snobo tonu (nors iš tiesų tokio neturiu, tik apsimetinėju), noriu pabrėžti dar vieną akcentą, kad miestas per pastaruosius metus sušvito naujomis spalvomis. Kalbu apie suremontuotus darželius, mokyklas ir kitas įstaigas. Dėl to tikrai galime pasidžiaugti.

Tačiau kaip minėjau yra kita problema, kuri priklauso beveik kiekvienam miestui. Gyvenamieji namai, pastatyti „chruščiovkės“ arba vėlesniais laikais. Turbūt visi žinome kaip atrodo tiek pilki, tamsūs penkiaaukščiai, devyniaaukščiai ar keturaukščiai (ir t.t.) gyvenamieji pastatai. Jie gan nykūs ar niūrūs. Mūsų tauta ir taip šalta, o dar betrūko ir to, kad depresiją keltų štai tokie statiniai.

Išeitis kaip visada yra. Tik reikia tam turėti lėšų, finansavimo. Gal ne šiais metais, gal ne kitais. Gal po penkių? Artimiausioje ateityje, tokius planus galima laisvai įgyvendinti. Kalbu apie gyvenamųjų namų perdažymą. Pamenu, važiavau pro Lenkiją. Ten tokio tipo pastatai nuspalvoti įvairiausiais piešiniais (gamta, horizontai, miesto spalvos ir herbas, valstybės vėliava, bėgantys vaikai, gyvūnai ir t.t..).

Sakysite, kad tuomet per daug primins margutį. Ne, nebūtinai. Nudažant bent 60% visų namų miestas neatrodys per daug spalvotas ir apkrautas. Priešingai - jis taps unikalus, įdomus ir visuomet naujas. Miestas pradės vilioti kitus savo spalvingumu, gera nuotaika ir žaismingumu.

Kaip pavyzdį pateiksiu vieną nuotrauką. Deja, nežinau, kur ji daryta, tačiau atrodo fantastiškai!

Patiko (3)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą