BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mes esame sekami

įdomu 2011-10-24

Neseniai apturėjau paskaitą apie įmones, kurios kaupia informaciją apie tave. Informacija prasideda tuo, ką tu perki, ką valgai, kiek uždirbi, kur ir kaip gyveni, kokie tavo hobiai ir netgi koks tavo požiūris į gyvenimą. Kaip visiems žinoma, daugiausiai informacijos išsaugo Facebook’as: jie netgi turi išrašus kokių tu draugų nepriėmei į draugų ratą, arba nuotraukas, kurias ištrynei.

Bet, na… žinoma, čia ne mokslo svetainė, tad bye bye tiems, kas tikėjosi perskaityti stiprų straipsnį apie asmens informacijos kaupimo teisinius pažeidimus.

Per šį mėnesį pastebėjau, kaip aktyvumas internete įtakoja kitus žmones ir žiniasklaidą. Pripažinkime, šiais laikais nieko negali padaryti visiškai nepastebėtas. Čia galime prisiminti vieną iš tų istorijų, kai mokytojas norėjo suduoti mokiniui….

Tikrosios facebook aukos, vos tik atradusios naujieną, patyrusios kažką iš kart kuria trumpą įrašiuką ant savo sienos. Iškrito pirmasis sniegas. Šiandien lija. Nusipirkau ledų ir dabar labai skaniai valgau. Arba: maudausi duše. Ir po šiuo įrašu 32 like. WTF? Ta prasme tu su savo pc ar telefonu dabar tikrai stovi po tekančia vandens srove???

Dar geriau, kai žmones palengvina savo susekamumą turėdami ne tik facebook anketą, bet dar ir twitter’į. Kur gali rasti tokių žinučių kaip: nusipirkau naują megztuką, nuobodžiauju pamokoje, nežinau ką veikti, susibariau su mama, vedžioju šunį ir renku jo šudukus - bijau, kad gali pradėti smirdėti pirštai…. WTF????

Ir taip… aš turiu facebooką, kur kasdien įkeliu kokią nors juokingą citatą. Turiu kelis puslapius jame. Turiu šį blog’ą, turiu twitter anketą (senai ten nebuvau jau), turiu tumblr ir DeviantArt bei linked.in anketas. Mane susekti yra taip lengva, kaip atimti iš vaiko saldainį. (šiais laikais tai jau literatūrinis palyginimas, nes iš tiesų iš vaikų nėra taip lengva atimti saldainio).

Na, bet kol nepakliuvau į rimtą bėdą… velniop, tegul mane seka. Tegul mane žino. Informacija yra galia. Bet tą informaciją kaupiu ir dėl savęs. Ji naudinga man taip pat.

Bet turiu vieną pasižadėjimą sau: mažiau kalbėti apie asmeninius dalykus internete.

Rodyk draugams

Kaip mane mato kiti

įdomu 2011-10-16

Kaip aš save matau:


Kaip mane mato draugai:

Kaip mane mato mama:

Rodyk draugams

Imkite mane ir skaitykite!

kultūra, įdomu 2011-10-07

Neseniai internete mano akys užčiuopė neblogą reklamos pavyzdį, kurį praminiau IMKITE MANE IR SKAITYKITE. Biografinės knygos niekuomet nebuvo mano knygų arkliukas. Tiesa, po S. Jobs mirties jo biografinė knyga, kuri, beje, dar net nėra parašyta, jau yra pirmoje vietoje. Žmonės kaip pakvaišę ją užsisakinėja… Na, bet ne tame esmė:) Apačioje pateikiu vieną puikią reklamos kampaniją, kuri tikrai puikiai veikia:)

P.S. Kad jau prakalbau apie reklamą, kviečiu visus prisijungti prie mano naujo Facebook puslapio DIENOS HITAS: www.facebook.com/dienos.hitas
Įkelk savo mėgstamiausias dainas ir klausyk kitų geriausius hitus:))

Rodyk draugams

Hello, I’m awesome

Kūryba, įdomu 2011-10-03

Visi mes žinom, kaip svarbu pasitikėti savimi. Kai pasitiki savimi kiekvienas tavo žingsnis tampa drąsesnis, kiekvienas tavo padarytas veiksmas atrodo nenuginčijamas ir svarbus, o tuo pačiu metu ir linksmas bei įkvepiantis. Tuomet, leiskite paklausti, kodėl velniai griebtų, tokia daugybė žmonių bijo atidaryti to pasitikėjimo savimi duris?

Aš žinoma nepradėsiu filosofuoti ir aiškinti kodėl… Juk nesu kažkoks psichologas ar vienas iš tų rašytojų, kurie jums į galvas įgrūda panašius dalykus kaip: tapti sėkmingu versle, tapti milijonieriumi ir t.t.

Logiška, kad žmogus pasitiki savimi, kai jis žino, jog jis valdo visą situaciją: pradedant tuo, kad aš žinau, ką aš darau, baigiant tuo, kad aš žinau kaip tai baigsis. Tačiau iš kitos pusės… kaip būti tokiu žmogumi, kuris visą laiką taip mąsto? Kaip visuomet būti pozytiviam ir vietoj tamsių debesų matyti saulę?

Jei rimtai… aš tikrai nežinau. Aš ne toks. Visų pirma būti pavyzdžiu nėra lengva. Visų antra tai tam tikra atsakomybė. Visų trečia… na aš tiesiog negaliu būti kietas ir linksmas visą laiką. Juk galiu pabūti ir liūdnas, ir nesėkmingas, ir piktas ir visas visoks negatyvus.

Tačiau smagu sutikti tokį žmogų. Ir kartais pats nori tapti tokiu. Sakai sau, hm… kodėl aš negaliu būti toks? Kodėl negaliu šokti nuo rutinos tramplino ir pasinerti į nenuspėjamą pasaulį? Kodėl neleisti problemoms išsispręsti pačioms, arba kodėl neišsprendus jų su šypsena?

Aš stengiuosi:) Ir galbūt vieną dieną, prieisiu prie tavęs ir pasisveikinsiu:

Rodyk draugams