BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apsikabink ir pasakyk MYLIU

kultūra 2010-07-30

Žmogus nuolatos turi problemų. Jis visuomet suranda priežasčių atsisakyti, nedaryti ar tiesiog nematyti. Žmogus užprogramuotas slėptis mele, lyg savo saugiausioje tvirtovėje, kuri ankščiau ar vėliau vis tiek subyrės. Dauguma iš mūsų skuba, lekia. Dauguma iš mūsų retai pamato detales ir tikrai daugelis neištiesia pagalbos rankos atsitikus nelaimei. Po velnių, kas mums darosi, žmonės? Ko mes tokie pikti? Kodėl mes tokie pavargę nuo gyvenimo? Kodėl problemos užgožia jų sprendimus? Kodėl kasdien žvelgiame į ateitį, lyg tai būtų mūsų išsigelbėjimas? Kodėl negyvename dabar?

Užsimerk. Įkvėpk. Nusišypsok. Ir tyliai sau mintyse pasakyk: „Ei, klausyk, žinau, kad kartais būnu kaip suknistas ožys ar ožka. Ir mane daug kas erzina. Myliu tave. Myliu save. Myliu visus aplinkui. Myliu pasaulį“.

Esame tokie klaikūs, tiesa? Aš, aišku, nešneku konkrečiai apie visus mus. Bet vis dėl to. Jei dažniau pasakytume, kad myli žmogų (kaip draugą, šeimos narį, širdies antrą pusę), jei dažniau atsiprašytum, jei dažniau prašytum atleidimo, net nesijausdamas kaltas, net jei ir tavo blogas poelgis buvo įvykdyta seniau, tu jau pakeistum pasaulį. Tu įneštum kažką kitokio. Žmogus esantis šalia tavęs nusišypsotų ir jo diena būtų 100 kartų geresnė. Tavo irgi. Jautiesi, lyg padaręs kažką gero.  O tu ir padarysi kažką gero.

PRABUSK, atsipeikėk. Kad ir kokie sunkumai slegia, pasistenk pasaulį, o jei ir ne jį, bent jau aplinkinius, pradžiuginti. Ir tam nereikia nei pinigų, nei ypatingų planų. Vos keli švelnūs žodžiai, gražūs gestai išspręs visas problemas.

Pastebėk viską aplinkui: ošiančius medžius, tolumoje grojančią muziką, praeinantį žmogų, pralekiantį automobilį, praskrendantį paukštį. Visa tai, kas erzino akimirksniu taps įdomu, neišbandyta. Galvoje ims suktis spiečius minčių ir pojūčių. Pajusk vėją, pajusk žemės alsavimą. Pajusk viską, kas tave supa. Pajusk, kad esi didžiulė ir svarbi visos šios grandinės dalis. Galbūt, tau atrodo, kad esi svarbus vos nedideliam žmonių ratui.

Visai ne.
Jei nebūtų tavęs, neegzistuočiau ir aš. Jei nebūtum šiame pasaulyje, aš neturėčiau kam to pasakyti.
Tu esi be galo svarbus.

Rodyk draugams

Savaitgaliui #10

Savaitė, kultūra, įdomu 2010-07-30

Daina:
Official - Jay C & Baumgartner ‘Souk’ (Original Mix)

Šiek tiek rytietiškų akcentų šiam savaitgaliui.:))

Patarimas:
„Jis nori išlikti švarus ir sąžiningas moterų atžvilgiu. Tikėkimės, kad sūnus laikysis šių principų.“ - nebūk kaip Justino Bieberio mama ir neknisk proto spaudai apie savo šešiolikmetį sūnų.

Anekdotas:
- Brangusis, aš sapnavau, kad esu nėščia…
- Tau reiktų pasitikrinti.
- Ir aš buvau tokia laiminga!
- Pas psichiatrą irgi.

Filmas:
DRUSKA // Salt (2010)

Dar nematęs, bet jaučiu, kad bus neblogas.:))

Knyga:
„TROBELĖ“ - Wm. Paul Ypung
Parduota daugiau nei 10 milijonų knygos egzempliorių!
Knyga, keičianti žmones ir gydanti sielą.
Per šeimos atostogas pagrobiama jauniausia Makenzio Aleno Filipso duktė Misė. Apleistoje trobelėje Oregono laukinių miškų glūdumoje aptikti įkalčiai rodo, kad mergaitę galėjo žiauriai nužudyti. Praėjus ketveriems metams, slegiamas Didžiojo Liūdesio Makenzis gauna keistą laišką neva nuo Dievo, kuris kviečia jį savaitgaliui atvažiuoti į tą trobelę.
Nepaisydamas proto balso, vieną žiemos popietę Makenzis atvyksta į trobelę, kuri jam primena išgyventą košmarą. Tačiau tai, ką ten randa, visiems laikams pakeičia jo gyvenimą.
Pasaulyje, kuriame religija praranda savo svarbą, knyga ieško atsakymo į amžiną klausimą: kur žiūri Dievas, kai išgyvename skausmą? Makenzio surasti atsakymai priblokš ir galbūt pakeis Jus taip, kaip pakeitė jį.
Aš tikrai maniau, kad „Trobelė” - tiesiog dar viena knyga. Žmonės, patikėkite, - visai ne! Kai prasideda kokie nors madingi judėjimai, nekreipiu į juos dėmesio. Tačiau kalbant apie „Trobelę” aš ne tik įšokau į jos traukinį, bet dar ir paprašiau mašinisto, kad sustotų ir paimtų visus mano draugus. Neprisimenu, kada mano gyvenime knyga, juo labiau grožinė, turėjo tokį gydantį poveikį.

Mano nuomonė: tikėjausi kažko daugiau, tačiau negaliu sakyti, kad knyga prasta. Romane atskleista daugybė įdomių detalių, padeda suvokti kas išties yra tas Dievas ir tuomet pradedi į jį žiūrėti kitaip. Apskritai, perskaitęs šią knygą ir apsidairęs po pasaulį supranti, koks buvai niekingas savo elgesiu, savo poelgiais ir veiksmais. Tai kažkiek įkvepia keistis žmogų.  Siūlau skaityti:)

Rodyk draugams

Bauginančios fotografijos

kultūra, įdomu 2010-07-29

Ne, dėkui. Nė vienos iš jų aš nesikabinčiau pas save namuose, o ypač prieš lovą. Įsivaizduok, atsikeli naktį, o prieš tave siaubo turintis vaizdas. Nesakau, kad nėra tokių, kuriems tokios fotografijos ir meno dirbiniai nebūti prie širdies.  Jos įdomios, unikalios, su mintimi ir visa kita. Netgi savotiškai gražios.  Čia tas pats kaip: arba kuri komedijas, arba siaubo filmus, arba žiūri komedijas ir nemėgsti siaubo filmų. Įdedu kelis pavyzdžius, kad suprastumėte apie ką aš kalbu.
Na, o tau kaip šios nuotraukos? Nebaisios, prie širdies? Kabintumeis prieš lovą?:)) Beje, norint pamatyti visą dydį, tiesiog paspauskite ant paveikslėlio.Rodyk draugams

Ar norėtum tokių šalmų?

įdomu 2010-07-27

Lietuvoje dar nelabai prilipo tas reikalas, kad važiuojant dviračiu ar mopedu, reikia užsidėti šalmą. Motociklininkai ne visi durni - šie dažniausiai užsideda, bijodami ne avarijos metu galimos galvos traumos, bet tokiu greičiu lekiant į galvą atskrendančio bimbalo.
Tačiau jei šalmas juokingas, įdomus ar net unikalus - kodėl tokio neturėjus ir neužsimovus?

P.S. Šie šalmai nelabai tiktų dviratininkams, tačiau panašių mačiau ir jiems.

Rodyk draugams

Savaitės pradžiai #10

Savaitė 2010-07-26

Daina:
Jacknife Lee - Making Me Money (switch remix)

Citata:
„Šakės ……Kubiloidas pas Aleksandrą Grigorjevičiu atostogosna o ŽURNALOIDAI apsišiko —-ner ką RAŠYTI.OT LIETUVOS PROTELISSSSSSSSSS“ - komentaras iš straipsnio apie Lietuvos premjero atostogas.

Nuotrauka:

Žiemos nepasiilgau. Ne. Bet nuotrauka graži:))

Interneto svetainė:
Flame

Jums nereikės jokių Phosohop’ų ar įgūdžių. Savo abstraktų, dabar itin populiarų šviesų ir linijų meną, galite kurti tiesiogiai internete. Nieks nesako, kažką išrasti, tiesiog įdomu pabandyti ir po to žiūrėti. Spalvos ir visa kita gražu:) Na, o vėliau galėsite sužinoti daugiau info:)

Rodyk draugams

Savaitgaliui #09

Savaitė 2010-07-23

Daina:
Fake blood - I think I like it


Patarimas:

Gyvenk taip, lyg ši diena būtų tavo paskutinė: netaupyk, negailėk, daryk, dalyvauk.

Anekdotas:
30 metų viena moteris savo vyrui kas rytą nešdavo kavos į lovą. Praėjo 30 metų, moteris ateina ryte į vyro kambarį ir klausia:
-Gersi kavos?
-Tai ne, bl*t , visus 30 metų gėriau, dabar negersiu!!

Filmas:
Pradžia // Inception (2010)

Vienas iš geriausių vasaros filmų. Daug veiksmo, daug mokslo, mistikos ir efektų. O ir pati režisieriaus pavardė daug sako. Nėra ką kalbėti ir apie visą žvaigždžių būrį. VERTA PAMATYTI!

Rodyk draugams

Hasta la vista

Savaitė, elektrėnai, kultūra 2010-07-14

Šiandien trečiadienis, 14d., beprotiškai lauke tvanku ir karšta. Dangų gniaužia ir supa pilka debesų tirada, vakaras nusimato normalesnis. Ir gerai, nes šiandien vakare, Elektreniečiai, nepamirškime, kad vyks KINO NAKTIS:) Daugiau info apie KINO NAKTĮ galite surasti šiame blog’e šiek tiek senesniuose įrašuose.
Taigi lauksiu jūsų ir geros nuotaikos:)

Ryt išvarau į Vilnių, tada į Palangą. Prablaškysiu smegenis ir save. Pailsėsiu, velniai griebtų.
O, taip. Lyg tu žiauriai dirbtum…
Vis dėl to, tikiuosi tiek šiandien, tiek prie jūros orai nebus labai jau blogi. Taigi, kurį laiką blog’e nebus naujienų ir žinių, ir naujų įrašų.
Pasakei taip, lyg dabar žmonės turėtų liūdėti…

Pabaigai naujausia MIKOS daina, skirta šiandien KINO NAKTYJE rodančiam filmui KICK-ASS (Ateini čia arba gausi į dūdą!). Nelabai mėgstu MIKA. Nelabai… Bet kadangi geras filmas, o ir daina visai nieko, tai klausytis galima.

Hasta la vista!*

* Iki pasimatymo!

Rodyk draugams

Savaitės pradžiai #08

Be temos 2010-07-12

Daina:
Katy Perry feat. Snoop Dogg - California Girls (MSTRKRFT Remix)

Citata:
„Neseniai jis pasigavo Mariną mieste ir sušuko: „Aš pradūriau Oksanos merso padangą, nes norėjau, kad jūs, kalės, nuriedėtumėte nuo skardžio!“  - teigia Oksana Pikul. Nuostabūs gerbėjai pas tave, Oksana:))

Nuotrauka:

Tyla, nėra tik menas, kai gali patylėti, nieko nesakyti. Ne. Tyla, tai baimė. Baimė reikšti save, baimė kalbėti viešai, baimė parodyti ką mąstai. Štai ko mes bijome. Bijome, kad kas nors gali pareikalauti mūsų nutraukti šią tylą. Nutraukti mūsų paslapties šydą.

Interneto svetainė:
The Infinite Oz

Jei turi laiko - ši svetainė tau. Fantastiškos iliustracijos, animacija, besikeičiantys pasauliai ir vaizdai. Kiekviena niša veda vis prie kažko kito. O tau belieka tiesiog sėdėti ir žiūrėti, kaip griūni vis į kitas erdves.

Rodyk draugams

Savaitgaliui #08

Savaitė 2010-07-09

Daina:
Gnarls Barkley - Crazy

Patarimas:
Jei ir tau nepatiko Lietuvių k. egzas, visuomet gali rašyti apeliaciją. Daugiau čia.

Anekdotas:
Savaitės Prakeiksmas - Kad tave Mantas Petruškevičius aprengtų.
:DDDDDDD tiksliai pasakyta.

Filmas:
Žaislų istorija 3 // Toy Story 3 (2010)

Ši dalis daugeliui primins smagią vaikystę, kai žiūrėdavom pirmą, antrą dalį.

Rodyk draugams

KINO NAKTIS

elektrėnai, kultūra 2010-07-06

Ne, ne… aš visai nenoriu pamokslauti ir aiškinti. Esu viso labo nebrendyla. Vis dėl to, Elektriniečiai. Kreipiuosi į jus, dėl būsimos KINO NAKTIES.
Šio renginio organizatoriai, stengiasi, daro, dirba, bando, kuria ir visa kita, tam, kad turėtume šiek tiek kitokį vakarą, tokiame miestelyje. Aš labai tikiuosi, kad kiekvienas iš mūsų jau pribrendo prie masinio renginio etikos ir doro elgesio.
Ką jis čia kliedi, sakysite.
Liepos 14d. 23:00h. Elektrėnų kultūros centro vidiniame kieme, rodysime filmą. Aš labai viliuosi, kad dauguma iš jūsų ateis pasižiūrėti filmo, o ne padainuoti, atšvęsti savo debiuto laidoje „KITAS“, parėkauti, prišiukšlinti. Tikiuosi, kad savo šiukšles išsinešite ir jų nepaliksite, filmo niekas neliepia žiūrėti, galite ir bendrauti, tačiau nemaišydami kitiems. Vienu žodžiu, laisvė yra įvairi, bet ją reikia naudoti su ribomis.
Jei viskas praeis sklandžiai, tvarkingai, bei išsišokimų ir viso kito, pažadu, kad KINO NAKTIS bus visą vasarą. Jei ne - bent jau aš, nežinau kaip kiti organizatoriai, prieš šio projekto neprisidėsiu ir nesikankinsiu. Jei nebus tolerancijos kinui, renginiui, organizatoriams…. kokio velnio tuomet stengtis, tiesa?

Aš labai tikiuosi. L A B A I! Kad viskas bus puiku.
Taigi.

Liepos 14d. 23:00h. Elektrėnų kultūros centro vidiniame kieme, rodom filmą „ATEINI ČIA ARBA GAUSI Į DŪDĄ!“ // KICK-ASS (2010).
Filmo treileris:

Rodyk draugams