BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Elektrėnuose trūksta renginių. Kas kaltas?

elektrėnai, kultūra 2009-11-28

Dažnai susiduriu su tokia mano amžiaus draugų ir pažystamų nuomone kaip: Elektrėnuose nuobodu, nes čia mažai vyksta renginių. Ir dažnai kaltiname ne kažką tikslaus, o apskritai savo miestą. Visgi, ką iš tiesų turėtume kaltinti, bausti ir dėl ko mes kenčiame?

Nepaslaptis, kad Elektrėnai dar tik jaunas miestas, kuriame senamiestį galime vadinti senus sovietų laukų blokinius namus. Dabar miestas atsigauna, jame vyksta šiokia tokia urbanizacija. Nors sporto šakų objektai apleisti, mes galime pasidžiaugti bent jau atsigaunančia kultūros sfera: turime naują biblioteką, naują kultūros centrą, keičiasi švietimo įstaigos. Tai džiugu. Tačiau jaunimo kultūros renginių mieste mažai.

Diskotekos vyksta itin retai (ko reikia jaunimui) ir įvairūs renginiai skirti mūsų grupei būna savotiška šventė. Tačiau ko norėti? Jei mes patys esame kiaulės, nesugebame dalyvauti tokiuose kultūros renginiuose kultūringai, geriau tiesiog tylėti, nei vergti.

Esu pats kūręs porą renginių Elektrėnuose. Labiausiai nustebino KINO NAKTYS 2009. Taip, populiarumas buvo gana didelis. Tačiau kiek po filmo likdavo šiūkšlių, kiek ateidavo girtų ir kiek žmonių maišydavo kitiems? Dažnai girtos panelės šakodavosi, rodydavo savo provincišką veidą ir staugdavo per visą gatvę. Žinoma būdavo ir tokių, kurie ateidavo rimtai pasižiūrėti filmą, tačiau ko norėti kai šitokia neišprusi mūsų miesto karta taip elgias? Kitas gyvas pavyzdys - reti kino filmai. Kodėl nuvažiavę į Vilnių, Kauną mes supratame, kad ten savo alaus nenusineši ir nerėkausi, m? Paskutinį kartą kai buvau kine, tai puse turėjo savo alaus, užsikėlę kojas ant priešais esančių kėdžių spjaudė saulėgražas ant žemes. Patys operatoriai, rodantys filmą, visą laiką šnekėjo ir juokiesi taip garsiai, kad vos girdėjosi pats filmas. Tokių dalykų nelabai išgirsi kitur.

Jūs man sakot, kad Joninės, Mindauginės ir tie patys Naujieji Elektrėnuose tapo santūresni, ne tokie ištaikingi? O ko norėti? Tokių švenčių svarba tapo ne linksmintis, o gaudyti agresyvius ir girtus jaunuolius. Dar kartą pasikartosiu, kad visi verkiame kaip mums trūksta diskotekų, tačiau juk tai mes kalti, kad jų nebūna. Juk mes mušames po langais, daužome duris ir keliame grėsmę visiems aplinkiniams. Tu man gali pasakyti, jog tu visuomet kultūringas ir geras, nesimuši ir elgies puikiai, tačiau kodėl tuomet mes turime slėptis, bijoti ir nesmergti tų, kurie taip elgiasi? Kodėl vandalai ir neišprusę turi paimti viršų, o daug suprantantys ir matę privalo kentėti?

MES. Mes esame kalti ir tik mes. Galime kaltinti policiją, preikeivius, tėvus, šeimą ir tą patį jaunuolį, tačiau ką bandome apgauti? Juk tai esame mes. Mes esame to jaunimo sluoksnio dalis. Mes patys jų nesmerkiame, bet net kartais ir pagiriame. Mes patys niekuomet nieko neogranizuojame ir neinicijuojame. Tai mes elgiames kiauliškai, negerbdami kitų.

Ir dar prieš penkis metus, jau dabar vyresni žmonės, buvusi karta buvo supratingesnė ir rimtesnė. Visko buvo visais laikais: ir girtų, ir muštynių, ir narkotikų, ir kekšių, ir apkalbų, ir problemų. Bet būdavo ribos ir būdavo šiokia tokia pagarba. Tau organizuoja, o tu linksminies.

Rodyk draugams

Projektas: Elektrėnų čiuožykla 2010m.

elektrėnai 2009-11-25

Šiuo metu neturėdamas laiko nagrinėti dabartinės Elektrėnų situacijos, tiesiog žvelgiu į priekį ir bandau įsivaizduoti kaip aš norėčiau, jog atrodytų mano gimtasis miestas. Kad ir kaip man čia bebūtų nuobodu, tyku, mažai pramogų ir gatvių, vis dėl to, juk aš čia gyvenu ir turiu įdėti nors kažkokį indėlį į jį. Pasinaudojau proga, kiti metai (2010m.) kaip jau minėjau praeitame įraše yra jubiliejiniai Elektrėnų metai, 50m. Ta proga visi kas nori gali kurti projektus ir juos siūlyti. Vienas iš mano projektų, kurį labai norėčiau, jog įgyvendintų, tai… čiužykla!
Mūsų čiužykla yra vienas iš pagrindinių Elektrėnų simbolių ir vietų, dėl kurios mus žino. Pastatas senokas, nėra itin gražus dabartinėmis dienomis. Dažnai dūšta langai, randamos šiūkšlės ir nešvankūs užrašai. Kaip sako, jei negali pakeisti pasaulio, keisk požiūrį į jį. Aš nežadu naktimis ten stovėti ir aiškinti: nu nu nu, sėdėkit, gerkit, bet turėkit pagarbos - nedaužykit langų.
Šiuos du dalykus, tamsų pastatą ir vandalizmo prikimštą vietą, galime susieti su mano projektu ir išspręsti labai paprastai.
Per tam tikrą programą, maždaug kaip pamatus nupiešiau tai ką noriu matyti: tai yra šviečiančios lempos.

Pagrindinės spalvos: geltona, mėlyna - Elektrėnų herbo spalvos. Jos šviečia iš čiuožyklos kampų, taip naktį ir vakare papuošdamos šį pastatą, bei apšviesdamos jį. Šitaip vandalai negalės drąsiai ten niokoti mūsų miesto simbolio.

Tas pats variantas, tik pigesnis. Nesimato geltonų šviesų, o tik mėlynos. Tačiau čiužykla iškart atrodys ir saugiau ir gražiau.

Ir paskutinis pasiūlymas tai stulpai. Prieš tai dviejuose variantuose šios spalvos buvo pačios čiuožyklos kampuose, o čia du stulpai skirtingom spalvos apšviečiantys čiuožyklą. Ir vėlgi, taip daug gražiau ir saugiau. Šis variantas panašus į mūsų miesto apšviestas vėliavas prie kultūros namų.

Rodyk draugams

Logotipai skirti Elektrėnams 50m. proga

elektrėnai 2009-11-23

Kaip žinia, vyksta konkursai į geriausius logotipus. Pats geriausias bus naudojamas kaip simbolis 50 metų Elektrėnams pažymėti. Kadangi kiti metai (2010) yra jubiliejiniai mūsų miestui aš nusprendžiau pabandyti ir sukurti kelis logotipus, kurie jau išsiųsti į savivaldybę.

Nors abejoju, kad laimėsiu, aš interpretuosiu savo darbus:Mano logotipose nėra nei kaminų, nei čiuožyklos, nei bažnyčios, nei maximos, nei IKI centro. Tačiau aš stengiaus pavaizduotis sovietinės kultūros žmogų - tamsų, griežtų formų. Kadangi mūsų miestas susikūrė ant sovietinių laikų slenkčio, o galiausiai gyvuoja laisvoje Lietuvoje, prie šios Rusijos imperijos žmogaus matyti naujovės ženklai: kylantis ir augantis miestas, raudona spalva (simbolizuoja ne tik kerštą ir kraują, tačiau ir drąsą, bei rįžtą), akcentuojamos geltonos ir mėlynos spalvos, kurios yra pagrindinės mūsų miesto herbe. Ir žinoma, lyg koks šūkis „Tavo miestui 50“
patinka, ar ne - spręsti jums:))

Rodyk draugams

Savaitės laiškas (1)

Savaitė 2009-11-21

Kas įvyko per šią savaitę?

Elektrėnuose paskelbtas karantinas

Mokykloje padėtis kraupoka: klasėse sėdi po 5 vaikus, iš jų 3 kosėja ir jau laikosi iš paskutiniųjų. Valgykloje plokštainis pusžalis (veikiausiai bacilos jį ten pakeitė). Bet ne! Ui, vaikai į mokyklą staigiai! Pirmiau mokslai, po to sveikatą. O jei ir numirsit, tai ką? Dievaži, Elektrėnams reklamos irgi reik. Nuo to susprogusios bombos laiptinėj ir muštynių per ledo ritulio varžybas su serbais, praėjo nemažai laiko. Tai…kodėl nepasinaudojus proga, m?:)
Galų gale penktadienį, po trijų dienų nerimo (kur čiia trijų, nuo pat pirmadienio), ant savivaldybės rimčiausių dėdžių stalo įsižiebė lemputė ir jie suprato, kad ir jų pačių vaikas gali susirgti, tad paskelbė karantiną. Dėkui, ponai už tai, kad „Versmės“ gimnazijos moksleiviams į mokyklą ketvirtadienį:))

Debilų Lietuvoje daugėja:)

Turbūt jau visiems žinomas video apie tai, kaip vyrukas su ištinusiom smegenim (t.y. de-bi-las) numetė šunį nuo tilto ir paliko jį su sulūžusiom kojom gulėti ten 2 paras. Jei nenori susišikti nuotaikos nežiūrėk. O šiaip… prašau, viena iš paskutiniųjų išlikusi nuoroda:

http://www.liveleak.com/item?a=view&token=f04_1258418085

Rekordas

Ačiū Dievui, kad Lietuva pasižymi ne tik sadizmo veikloje, bet ir rekordose. Šios savaitės rekordas:
http://www.panele.lt/lt/naujienos/tikras_gyvenimas/lietuvoje_pasiektas_pasaulio_rekordas_foto/

Savaitės filmas:

Merginos nepykit, bet tikrai ne Jaunatis:DDD o aišku, kad 2012:)

Savaitės gabalas:

Iš to pačio filmo Adam Lambert - Time for Miracles

Rodyk draugams